10 Şubat 2010 Çarşamba

Evrak Çantası'na genel bakış

Sık sık ana bilgisayarınızın dışında dosyalarla çalışıyorsanız (örneğin, bir taşınabilir bilgisayar kullanarak), bu dosyalarla çalışmayı bitirdiğinizde bunları ana bilgisayarınızdaki kopyalarıyla eşitlemek için Evrak Çantası'nı kullanabilirsiniz.

Taşınabilir bilgisayarınızı yeniden ana bilgisayarınıza bağladığınızda (ya da değiştirilen dosyaları içeren disketi taktığınızda), Evrak Çantası otomatik olarak ana bilgisayarınızdaki dosyaları, değiştirilen kopyalarıyla güncelleştirir. Değiştirilen dosyaları Evrak Çantası'ndan kaldırmanız ya da ana bilgisayarınızdaki varolan kopyaları silmeniz gerekmez.

Evrak Çantası dosyaları saklar ve durumlarını görüntüler. Örneğin, bir dosyanın ana bilgisayarınızdaki özgün dosyayla bağlantılı mı yoksa artık dosya mı olduğunu gösterir. Bu bilgiler, dosyaları düzenli tutmanızı ve bir dosyanın en son kopyasını yanlışlıkla silmenizi ya da üzerine kopyalamanızı önler.

Not

Dosyaları ana bilgisayarınızdan taşınabilir bilgisayarınıza kopyalamak için Evrak Çantası'nı kullanıyorsanız, iki bilgisayarın ağ üzerinden veya doğrudan kablo bağlantısıyla birbirine bağlı olması gerekir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder